Akcje AI: Najlepsze spółki zajmujące się sztuczną inteligencją w 2023 BeInCrypto Polska

Z tego powodu “zbawieniem” dla OpenAi jest Microsoft i jego głębokie kieszenie. Twórca systemu Windows jest największym akcjonariuszem (prawie połowa udziałów) i posiada uprzywilejowane co do dzielenia się zyskami przez OpenAI. “Nawiązaliśmy współpracę z firmą Microsoft, aby wdrożyć naszą technologię za pośrednictwem naszego interfejsu API oraz usługi Azure OpenAI, umożliwiając przedsiębiorstwom i programistom budowanie na bazie GPT, DALL-E i Codex.

  • ChatGPT może zatem na razie popełniać błędy, które będą powodem do generowania memów na temat chatbota.
  • Firma jest dobrze znana ze swoich innowacyjnych badań i rozwoju w zakresie przetwarzania języka naturalnego, robotyki, uczenia maszynowego i uczenia głębokiego.
  • Co więcej, UAV AVAV wkroczyły do sektora rolniczego, pomagając w mapowaniu powierzchni pól i identyfikowaniu stanu upraw lub problemów z nawadnianiem.
  • Poprzez inwestycję w akcje NVIDIA można pośrednio inwestować w akcje OpenAI.

Oczekuje się, że przyszły popyt na układy pamięci, zwłaszcza w sektorze sztucznej inteligencji, wzrośnie, co sugeruje obiecujące perspektywy dla Microna. Założone w 2009 roku przedsiębiorstwo zajmuje się oferowaniem swoim klientom platformy, która pomaga w projektowaniu, tworzeniu oraz rozwijaniu aplikacji bazujących na AI. C3 AI oferuje również rozwiązania mające pomóc w poprawie efektywności operacyjnej. Przykładowo, C3 AI Customer Churn Management zajmuje się monitorowanie satysfakcji klientów i ma przeciwdziałać odejściom klientów do konkurencji. Z kolei C3 AI Data Vision zajmuje się pomocą w wizualizacji, zrozumieniu relacji między poszczególnymi zbiorami danych.

Już wtedy padły deklaracje, że spółka będzie szukać możliwości wykorzystania jej. Pomocną zasadą w ograniczaniu tego ryzyka jest alokowanie nie więcej niż 10% całkowitego portfela na pojedyncze akcje. Jednak dla tych, którzy są wystarczająco stabilni finansowo, aby zaryzykować inwestowanie w pojedyncze akcje, inwestowanie w akcje AI jest opcją wartą stephen cohen-przedsiębiorca z własnego funduszu hedgingowego rozważenia. Sprzęt Qualcomm oferuje doskonałą wydajność na wat, a zaangażowanie firmy w ciągłe innowacje utrzymuje ją w czołówce rozwiązań AI. Ponieważ właśnie odblokowałeś tę osobę, aby móc ponownie ją zablokować musi minąć 48 godzin. Podobnie jak wiele spółek o małej kapitalizacji, SoundHound nie jest obserwowana przez wielu analityków.

Dzięki swojej inteligentnej platformie firma osiąga silne tempo wzrostu. W ciągu ostatnich trzech lat średni przychód wzrósł o +36%, olej traci swoją pozycję na temat rozwoju zapasów w usa a zysk roczny nawet o +54%. Jeszcze kilka lat temu firma NVIDIA (NVDA) była znana przede wszystkim ze swoich kart graficznych (GPU).

Z jednej strony podnosi to produktywność w gospodarce, z drugiej wywiera presję na rynek pracy. Mniej wykwalifikowani pracownicy będą musieli się przebranżowić. Obecna fala automatyzacji będzie coraz bardziej dotyczyć “białych kołnierzyków”. Część prostej pracy biurowej będzie zastępowana przez algorytmy. Mimo, że ChatGPT nie jest rozwiązaniem idealnym, to potencjał tego rozwiązania jest bardzo duży. Zagrożony poczuł się Google, który zarabia krocie na biznesie reklamy w internecie.

Akcje NVIDIA (NVDA): Mocne procesory przyczyniają się do rozwoju AI

W 2020 roku OpenAI ogłosiło GPT-3, model językowy wytrenowany na dużych internetowych zbiorach danych. GPT-3 ma na celu odpowiadanie na pytania w języku naturalnym, ale może również tworzyć tłumaczenia między niektórymi językami i spójnie generować improwizowany tekst[29]. Przy czym tekst wyglądający na spójny nie zawsze jest zgodny z rzeczywistością (tzw. halucynacje(inne języki))[30][31]. W czwartek dwucyfrowy wzrost notowań zaliczył Brand24, czyli kolejna spółka działająca w modelu SaaS (Software as a Service). Tu także pretekstem do wzrostów była twitterowa dyskusja, podczas której prezes Michał Sadowski zasygnalizował prace nad wykorzystaniem technologii. W temacie AI na GPW na pierwszym planie znalazł się LiveChat Software.

Dlatego te dynamiczne wzrosty kursów na GPW czy Nasdaq to spekulacje inwestorów, że technologia ta wygeneruje dodatkową wartość dla biznesów, które je wykorzystują. To, że mamy do czynienia z początkową fazą komercjalizacji AI i dużą niepewnością, jak to wpłynie na biznes, może świadczyć zachowanie rynku. Pod koniec 2022 roku, kiedy pojawiły się pierwsze zwycięzcy handlowcy i wierni handlowcy informacje o możliwościach ChatGPT, inwestorzy raczej odbierali to jako zagrożenie dla wielu biznesów. Mam tu na myśli chociażby LiveChat – mówi Konrad Księżopolski, analityk Haitong Banku. W ciągu ostatnich dziesięciu lat cena akcji Microsoft wzrosła o ponad 1000%. Jest mało prawdopodobny, inwestorzy spółki mogą oczekiwać ciągłych dodatnich zwrotów.

Chatbot, dzięki zastosowaniu RLHF, potrafi przeprowadzić zbliżoną do naturalnej formy konwersację z człowiekiem. ChatGPT uczył się języków za pośrednictwem tekstów publikowanych w internecie (encyklopedie online, książki, periodyki naukowe, blogi). ChatGPT może zatem na razie popełniać błędy, które będą powodem do generowania memów na temat chatbota.

Zaprojektował iPhone’a, a teraz ma tworzyć dla OpenAI. Czy na rynek trafi AI-smartfon?

Przykładem może być Cohere, który pozyskał 125 mln$ finansowania od Tiger Global czy Adept, który pozyskał w zeszłym roku 65 mln$. Innym przykładem jest Stability AI, który pozyskał ponad 100 mln$ w sierpniu 2022 roku. Wiele z bardziej dojrzałych firm z branży AI poszukuje kapitału również na giełdzie. Poniżej przedstawiamy wybrane spółki zajmujące się przynajmniej częściowo działalnością związaną ze sztuczną inteligencją. Nie jest to jednak rekomendacja ale próba pokazania jak różne potrafią być modele biznesowe firm z tej branży. ChatGPT używa uczenia maszynowego zwanego RLHF (reinforcement learning form human feedback).

W szczególności firma skupia się na identyfikowaniu i zwalczaniu tzw. Jest to złośliwe oprogramowanie, które hakerzy wykorzystują w celu wymuszenia wysokich kwot pieniędzy od przedsiębiorstw. Dane o kluczowym znaczeniu dla firm są szyfrowane, a dostęp do nich jest możliwy dopiero po zapłaceniu znacznej sumy okupu.

Kupuje się zatem “koszyk” spółek, z których część nie osiągnie sukcesu za dekadę a inne wygenerują ponadprzeciętną stopę zwrotu dla akcjonariuszy. Zakup ETF-u pozwoli na większą dywersyfikację, co przełoży się na zmniejszenie ryzyka. Dynamiczny rozwój algorytmów pozwala na zastąpienie ludzkiej pracy za pomocą działania linijek kodu.

Nieuczciwa konkurencja. Jak bronić swojego dostępu do rynku?

Anthropic rozwija własny chatbot zwany Claude, który ma docelowo rywalizować z ChatGPT. Oprócz tego Google rozwija własną odpowiedź na ChatGPT jest nim Bard AI. Warto również pamiętać o tym, że Alphabet jest właścicielem DeepMind, firmy która rozwija się w obszarze sztucznej inteligencji. Najnowocześniejsze badania Alphabet nad sztuczną inteligencją, głównie dzięki przejęciu DeepMind, doprowadziły do postępów w dziedzinie wizji komputerowej, głębokiego uczenia się, rozpoznawania obrazu i mowy. Akcjonariusze odnotowali imponujące zyski, a cena akcji Alphabet znacznie wzrosła od 2021 roku. Pomimo niedawnego spadku, który był zgodny z szerszym sektorem technologicznym, trwający rozwój sztucznej inteligencji, potencjalne zaangażowanie założycieli i silna pozycja firmy sugerują obiecujące perspektywy dla Alphabet.

Zawsze pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem, a przeprowadzenie dokładnych analiz lub skonsultowanie się z doradcą finansowym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji ma kluczowe znaczenie. Firmy zajmujące się sztuczną inteligencją wykazują obecnie duży potencjał inwestycyjny, ale nie ma żadnych gwarancji, zwłaszcza na giełdzie. Wiele spółek udowadnia obecnie, że inwestowanie w akcje AI może przynieść solidne zyski. Wiele z nich wciąż ogłasza nowe osiągnięcia i innowacje, w wyniku czego odnotowuje stały wzrost wartości firmy. Ogłosiła, że “zwiększy produkcję swoich chipów AI, aby sprostać rosnącemu popytowi”.

Wakacje kredytowe, rezerwy frankowe i stałe stopy procentowe. Co czeka klientów banków

Hoffman pozostał w zarządzie Microsoftu, głównego inwestora w OpenAI[43]. – Była obawa, że AI i ChatGPT tak zwiększy efektywność komunikacji tekstowej, że do obsługi klientów będzie potrzeba zdecydowanie mniej tzw. Dodatkowo w przypadku LiveChat istniały obawy, że ostatnie podwyżki cenowe zwiększą presje na churn. Takie podejście funkcjonowało do zeszłego tygodnia, a sytuacje zmienił komunikat LivePerson, który ogłosił wprowadzenie technologii AI do swoich produktów oraz komentarz, że oczekuje pozytywnego wpływu na biznes. Spektakularny sukces chatbota ChatGPT wywołał run na spółki z branży AI.

Inwestowanie w prywatne rundy finansowania może być opłacalne, jeśli firma wejdzie na giełdę lub zostanie przejęta. Najlepsza witryna na świecie, jeśli chodzi o wszystkie kwestie związane z inwestowaniem. Sam Altman, szef OpenAI, oraz Jony Ive, były gwiazdor designu w Apple, dyskutowali nad projektem nieznanego urządzenia opartego na sztucznej inteligencji. Nie ma jeszcze szczegółów, czym miałby być ten sprzęt, ale najczęściej spekuluje się nad przekształceniem smartfona w taki sposób, aby maksymalnie «orbitował» wokół AI.

Podsumowania tekstowe tego co działo się w związku z marką oparte na GPT. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu podrzucimy więcej informacji o tym wdrożeniu – poinformował Michał Sadowski, CEO Brand24. Niezależnie od tego, czy są to zdywersyfikowani giganci technologiczni, czy wyspecjalizowane firmy AI, Nasdaq jest domem dla wielu firm, które przyczyniają się do rewolucji AI.